GLOBALG.A.P Chain of Custody (Łańcuch Dostaw) umożliwia potwierdzenie identyfikowalności produktu od momentu odbioru od producenta aż do sprzedawcy detalicznego.
Certyfikacja CoC jest przeznaczona dla firm pakujących, hurtowni, dystrybutorów i sprzedawców detalicznych, którzy handlują produktami GLOBALG.A.P. i chcą zapewnić swoim klientom pełną transparentność i zaufanie.
Standard nie obejmuje bezpieczeństwa żywności, lecz koncentruje się na identyfikowalności produktów oraz zgodności bilansu masy.
Standard opiera się na pięciu kluczowych zasadach:
Certyfikacja zgodnie ze standardem CoC nie jest przyznawana na produkt, ale na kategorię produktu.
W przypadku obowiązującej wersji standardu CoC v. 6.1 następujące „produkty” odnoszą się do różnych zakresów i kategorii produktów:
Zachęcamy do zapoznania się ze stroną standardu, na której znajdą Państwo dodatkowe materiały informacyjne: GLOBALG.A.P. CoC
Certyfikacja CoC skierowana jest do dla firm pośredniczących w obrocie produktami certyfikowanymi GLOBALG.A.P.
1. Kontakt z Działem Standardów dla rolnictwa
Pierwszym krokiem jest kontakt z pracownikami Działu Standardów dla rolnictwa. W tym celu prosimy o kontakt telefoniczny, mailowy lub wypełnienie formularza kontaktowego na stronie Kontakt.
2. Wypełnienie formularza aplikacyjnego
Formularz aplikacyjny dostępny jest do pobrania po prawej stronie (pod nagłówkiem "POBIERZ PLIKI"). Wypełniony formularz należy przesłać mailowo do pracownika naszego działu. Przekazane informacje pozwolą nam na przygotowanie dla Państwa odpowiedniej oferty.
Formularze aplikacyjne pozostałych standardów dostępne są do pobrania na stronie: http://qasolutions.pl/pl/oferta.
3. Oferta i podpisanie umowy
Przedstawiamy Państwu indywidualnie przygotowaną ofertę oraz zasady współpracy z naszą jednostką. Po podpisaniu umowy przystępujemy do procesu certyfikacji.
4. Nadanie indywidualnego numeru GGN
W przypadku pierwszej rejestracji nadawany jest numer GGN w ciągu 28 dni kalendarzowych od daty otrzymania kompletnego wniosku.
5. Planowanie audytu
Termin audytu ustalany jest w porozumieniu z Państwem.
W przypadku firmy, która zajmuje się tylko handlem możliwa jest kontrola zdalna.
6. Audyt
Audyt przeprowadzany jest w firmie z zachowaniem wymaganych proporcji czasu poświęconego na ocenę procesów wchodzących w zakres certyfikacji oraz ocenę dokumentacji.
7. Raport z audytu i zamknięcie niezgodności
Po zakończonym audycie otrzymujecie Państwo wykaz stwierdzonych niezgodności.
W przypadku audytu certyfikującego czas na zamknięcie niezgodności wynosi 90 dni, natomiast w przypadku audytu recertyfikującego to 28 dni.
8. Decyzja certyfikacyjna
Całość dokumentacji audytowej podlega przeglądowi technicznemu w Jednostce Certyfikującej, w wyniku której zostaje podjęta decyzja o wyniku procesu certyfikacji. Decyzję o wydaniu certyfikatu Jednostka podejmuje w ciągu 28 dni kalendarzowych po zamknięciu wszystkich niezgodności. W przypadku braku niezgodności w czasie audytu decyzja zostaje podjęta najpóźniej w terminie 28 dni od zakończenia audytu.